Scriptum (lat. písmo)

 

nekomerčně zpřístupňuje česká exilová a samizdatová periodika

 

Je to jeden z projektů Sdružení občanů Exodus v Plzni a Třemošné, které konkrétně pracuje s lidmi se zdravotním handicapem. Mimo jiné je zaměstnáváme na zpracování obsahu tohoto webu. Více o naší činnosti na www.exodus.cz.

 

Tituly jsou vystaveny ve formátu .pdf a některé též paralelně ve formátu .djvu. Více o něm v záložce djvu na horním či dolním okraji stránky.

Pokud je k dispozici, uvádíme i obsah čísla, ročníku, rejstřík ap. Pokud budete tisknout, nahlédněte do záložky tisk.

Postupně nahrazujeme pdf "obrázková" pdf s podloženým textem. Stránky jsou udělány tak, abyste ještě před zobrazením či stažením souboru věděli, jakého je druhu. Vysvětlení je v záložce koncovky. Zároveň soubory zmenšujeme, bez ztráty kvality.

Šipka ↗ značí, že kliknutím přejdete mimo stránky scriptum.cz.

V záložce pseudonymy uvádíme nám známé pseudonymy, vyskytující se v exilových či samizdatových textech. Vítáme podněty k doplnění.

 

Nové tituly vystavujeme průběžně, jakmile jsou zpracovány. Vítáme věcné připomínky.

Třebas i drobné (např. chybějící stránka) - při množství souborů a jejich verzí se k naprosté bezchybnosti můžeme vždy pouze blížit.

Je pro nás dokladem správnosti naší činnosti, když ze scriptum.cz citujete.

Všechny texty jsou rozpoznávány strojově (software Abby Finereader) a tedy se v něm vyskytují chyby. Je jich více či méně dle kvality předlohy. Námi je opraveno - kvůli časové náročnosti - minimum textů. Velmi proto vítáme spolupráci. Např. si můžete z jakéhokoli souboru, jehož název končí ocr, vybrat všechen text (Ctrl+A), vložit do textového editoru a opravit ho. Rádi ho vystavíme.

Pokud máte ve svém dosahu cokoli, týkající se tématu, budeme vám vděčni, když se ozvete. Stejně, jako když oskenujete či opravíte text, který tu ještě není.

 


Vše zpřístupňujeme zcela volně, nejsme nikým zřizováni ani trvale financováni. Děkujeme za příspěvek - účet 75754747/2700, VS 33 (Sdružení občanů Exodus).

 

Miroslav Svoboda     scriptum(zavináč)exodus(tečka)cz

 

 

leták

UNESCO Paměť světa