Co je

1981    *    Plzeň

 

Co je vydávala skupina mladých lidí na pomezí umění a undergroundu, která se tehdy scházela v domečku v plzeňských Doudlevcích u řeky Radbuzy. Co je mělo spíše charakter literárně výtvarného sborníku, než klasického časopisu.

Obsahově sestávala z autorských příspěvků (poezie, povídky, vlastní překlady, záznamy snů) a z převzatých textů (povídky, písňové texty, texty o pop artu, beatnické literatuře s ukázkami, rozhovory),  v celku zhruba půl na půl - ne každém čísle.

Autoři uváděni většinou pod svými jmény, méně často pod pseudonymy či šiframi:
  • domácí - texty: Jiří Černý (J.Č.), Pavel Hauer (P.J.), Kasl, Jana Kaslová, Irena Kryslová (I.K.), Panuška, Otakar Schmidt, Luboš Vinš (L.V.), Petr Žižka (P.Ž.); F., L. B., J. P.; pseudonymy Jaroslav Blb, Plžan, Jiří Vošoust. 
  • domácí - výtvarní:  Lumír Lem Ashenbrenner (L.), Vladimír Midli Kasal též V.K., Michal Kolja Kolář, též MK.
  • domácí - překlady: Zora Hornová, Dana Karlíčková, Jaroslav Světnička, Jan Válek.
  • převzatí autoři: Leonard Cohen, Bob Dylan, Peter Gabriel, Jaroslav Hutka, Le Roi Jones, Alexej Kusák, John Lennon, Jackson Pollock, Jaroslav Seifert, Josef Škvorecký;
  • převzatí překladatelé František Jungwirth, Jan Zábrana.   (bez nároku na úplnost)

Rozsah 33 až 99 stran. Strojopis A4,  výjimečně xerox či cyklostyl, fotografie na dokumentačním papíru, grafiky často v originále, sešito v polokartonu.

 

Všechna čísla tohoto titulu jsou podložena textem (strojově rozpoznaným).

Poznámka: stránka následující za fotografií je zpravidla jejím popiskem (nikoli začátkem dalšího textu), v předloze psaným na rubové straně fotografie.